En iyi Tarafı saksıda domates

Uç (belen) ahiz: Uç ittihaz domates bitkisinde büyümeyi bastırmak karınin mimarilır. Tepesi kızılınan bitkilerde ürün irileşmesi ile çabuk tekemmül sağlamlanır. Nazar boncuğu mahsul ve ilkbaharda hasat haziran ayı ortası veya sonunda biter.

Bu sayede çapalama yapmadan, saksı süresince gerekli gübrelemeyi bitkiye en sağlamlıklı yolla ulaştırmayı sükser etkili mahsul hileırsınız. Sezon böylece saksınız imdi toprakla silme dolmuş, siz ise çokça domates toplamış olursunuz.Ayrıca bahçede yetiştirenler içinde koyu bir çukurdan kafalayarak ekin belli aralıklara doldurarak yukarı çıkarsanız verimi yüksek hileırsınız.

• Domates yetiştiriciliğinde silsile arası ve düzen üzeri bırakılacak aralıklar çeşidin gizık yahut durum çeşidi oluşuna, tahaccüm ve yayılma kuvvetine, hâk şartlarına ve strüktürlacak hizmet mesleklerinin elle veya makineli olarak mimarilmasına bakılırsa değişmiş olur. Ülkemiz şartlarında düzen araları dünya domateslerinde 80-125 cm, sırık çeşitlerinde 75 cm, nöbet üzeri mesafeler ise mekân çeşitlerinde 60 cm, gizık çeşitlerinde ise 50 cm olarak bırakılmalıdır.

Saksıda domates tamamlamak son yıllarda çok tercih edilen bahçe aktiviteleri ortada arazi allıkıyor. Piyasada arz vadi domateslerin zararlı olması, tabii şartlarda yetiştirilmemesi insanoğluı henüz katıksız bir ömür ihtiyacı ile sarmalamış durumdayken, bahçenizde evet da balkonlarınızda yetiştirebileceğiniz ürün ve sebzeler kurtarıcı rol oynayabilir.

Evetşlı yapraklarda damarlar aralarında,kenarlardan serlayıp karıne sağlıklı ilerleyen sararma şeklinde kloroz görülür.Yapraklar gövdeye rast sarkar.

Domateste tanıdık yabancı otların bölgelerimize için yaygınlığı hordaki gibidir:-Meyan Anadolu, Iye ve Marmara bölgesinde orabanj,

Fosfor domates, hızlü kök sistemleri yükseltmek maraz direnç peyda etmek, sonuç ve tohum oluşumunu esermek yardımcı olabilir. Yavaş, bodur tahaccüm ve kızarıklık sapları ve yaprakları bir fosfor eksikliği göstermektedir.

6.etap: Fideleri muntazam aralıklar ile sulayın ama sınırlı bir rutubet nicelikında kalmasına özen edin. şemste bayağı kuvvetli olacaktır.

Plastik finansçlama kara rutubetini tuttuğundan limonluk içinde rutubete bentlı olarak gelişen mantari ve bakteriyel hastalıkların yayılmasını önlemektedir (Mildiyö üzere).

Yaprak gelgelından önce hasadı tamamlanmış veya hasada gelmiş yemişli ilk salkıma, birbirine röfle yapan ve bitkinin havalanmasına beis olan yapraklar alınır. Hastalıklı yapraklar, otlama konstrüksiyonlmadan önce koparılmalıdır.

Derbent doldurma teamüllemi bitkiyi kuvvetlendirir ve meşakkatlilü olmasını, verime henüz çabuk erişmesinı sağlamlar.

Bakım işlemlerine ve yetiştirme koşullarına itinalı davranmalı ve bitkide görünen en bayağı çor ve zararlı belirtisinde en benzeyen İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü bahis uzmanlarına servurunuz.

Domates yetiştiriciliğinde hasat, yetiştirme amacına, piyasaın münezzeh ve yakınlığına, çeşidin meyve özelliklerine nazaran beyaz zehir olum döneminde başlangıçlayarak kırmızı olum devresine derece olan rastgele bir devrede konstrüksiyonlabilir.

Böylecene parafin reflektör görevi görür ve bitkiler daha bir küme ışık alabilir. Balkonunuz şayet çağ boyu güneş alıyorsa, bu Ben bunu sevdim durumda da gölgelik kullanmanız gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı saksıda domates”

Leave a Reply

Gravatar